درباره ما

معرفی کتابخانه مرکزی دانشکده‌ی علوم پزشکی گراش

 

شماره استاندارد بین‌المللی کتابخانه مرکزی دانشکده (شابکا):IR-208930002

چشم انداز کتابخانه:
كتابخانه مرکزی دانشكده علوم پزشکی گراش با توجه به امکانات موجود برآن است ضمن ایجاد محیطی مناسب، به ارائه خدمات مفید به کاربران و جلب رضایت آنانند و همچنین استمرار این خدمات در کتابخانه بپردازد و در زمینه علوم پزشکی و سایر موضوعات مرتبط به جامعه مراجعه کننده اطلاعات موردنیاز را به نحو احسن ارائه نماید.

کتابخانه‌ی مرکزی دانشکده‌ی علوم پزشکی امام جعفر صادق (ع) از سال ۱۳۷۹ با مساحت ۸۰۰ متر مربع در طبقه‌ی دوم ساختمان اداری دانشکده فعالیت خود را آغاز نموده است. کتابخانه مرکزی با منابع اطلاعاتی معتبری بالغ بر ۱۹۰۸ عنوان کتاب فارسی و ۱۰۲ عنوان کتاب لاتین و نیز امکان دسترسی به بانکهای اطلاعاتی و جدیدترین ژورنال‌های مربوطه در رشته‌های حوزه پزشکی و پیراپزشکی ارائه خدمات نموده است .در این کتابخانه رده بندی کتاب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های حوزه پزشکی،پیراپزشکی و علوم وابسته به آن براساس فهرست نویسی کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (NLM) و کتاب های غیرپزشکی براساس رده بندی کتابخانه کنگره آمریکا(LC)  می باشد. و از نرم افزار koha با لینک  elib.gerums.ac.ir در فرآیندهای مربوط به کتابخانه استفاده می‌شود.

این کتابخانه دارای دو سالن مطالعه با تعداد ۴۴ صندلی و دو سالن کامپیوتر با تعداد ۲۰ عدد رایانه جهت استفاده‌ی اساتید و دانشجویان با امکان اتصال به شبکه wifi دایر می‌باشد

جامعه استفاده کننده کتابخانه مرکزی: دانشجویان، اساتید، پرسنل و همچنین کادر آموزشی بالینی بیمارستان نیز شامل می‌شود.

هدف کتابخانه تامین محیطی مناسب جهت مطالعه و تحقیق تمامی اعضای کتابخانه در کوتاه‌ترین زمان و مفیدترین شرایط ممکن می‌باشد.